środa, 16 stycznia 2013

"Dookoła stołu"

        15 stycznia 21013 roku odbyły się zajęcia poświęcone sztuce dekorowania stołu. Dzieci nauczyły się w jaki sposób przygotować odświętnie stół na przyjęcie gości,  w jakiej kolejności i w jakich naczyniach należy serwować poszczególne dnia . Dowiedziały się również w jaki sposób należy zachowywać się przy stole, co wypada a co jest zupełnie niedopuszczalne. Zajęcia były bardzo ciekawe, wiele rzeczy okazało się dla uczestników zupełnie nowych , jak np. co zrobić z pestką z kompotu lub co oznaczają różne ułożenia sztućców w czasie posiłku.